Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Legalne udostępnianie plików z prawami autorskimi na chomikuj
#1
Od jakiegoś czasu niektórzy wydawcy współpracują z chomikuj.pl. Można legalnie zamieszczać pliki objęte prawami autorskimi takiego wydawcy, z tymże pobierający będzie musiał zapłacić dodatkowo transferem. Przykładowo za plik ważący 100MB zabierze XGB opłaty + 100MB wagi pliku.

[Obrazek: mEatmot.png]



[Obrazek: OxlNZR8.png]

Myślę, że jest to dobra zmiana, bo w końcu na chomiku można pobrać wartościowe i legalne pliki.


  Odpowiedz
#2
Tylko pytanie kto normalny jeszcze ściąga z chomikuj? Nawet Google nie chce już stamtąd nic wyświetlać.
  Odpowiedz
#3
Witam,
to będzie mój pierwszy wpis ... sory Panie admin ale to normalne na tym forum że ktoś z reputacją admina ciska bezwartościowymi uwagami i to w dodatku totalnie mijającymi się z prawdą? lol no żenada.

Pozdrawiam

ps. i żeby nie było, nie bronie chomika i mam to gdzieś. ale czasem go używam i nazywanie mnie z tego powodu nienormalnym to delikatnie mówiąc lekka nieścisłość.
polecam roztropniej dobierać słownictwo.
  Odpowiedz
#4
Haha Doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie to miałem na myśli i nie nazywam nikogo pośrednio, ani bezpośrednio nienormalnym, ale miałeś ochotę najwyraźniej rozpocząć bezsensowną dyskusję

Czy ta uwaga jest bezwartościowa? Biorąc pod uwagę staż naszych użytkowników na chomikuj i ich opinie, które niejednokrotnie już tu wyrażali, moja powyższa opinia jest jak najbardziej trafna i tylko to chciałem podkreślić. Chomikuj to obecnie syf i nic już tego nie naprawi. Chcesz konkretów? Brak kopiii zapasowych plików na serwerach, znikające pliki, kiepska, naprawdę fatalna obsługa, mam na myśli administrację. Do tego większa część plików jest blokowana, a sama obsługa serwisu jak na czasy współczesne zacofana. Mało tego, już nie raz wytykano tutaj błędy krytyczne bezpieczeństwa na tej stronie, a i konkretnych plików też już się tam znaleźć nie da, bo co wpis w Google to pusty katalog bez pliku. Coś pominąłem?
  Odpowiedz
#5
no nie pominąłeś:)

fakt to śmietnik ... ale przydatny !!

faktem jest że jak ktoś nie ogrania gooogla to po wejściu na chomika będzie miał problemy:)

oki sorki i Pozdrawiam
  Odpowiedz
#6
Chomikuj już nie jest tym, czym było 5 lat temu, ale nadal korzystam z tego serwisu. Jak się dobrze poszuka, to można pobrać różne filmy / seriale itd, które ciężko znaleźć gdzieś indziej, a nawet jeśli są to z chomika zazwyczaj pobieranie idzie szybciej oraz nie ma zalewu reklam, jak to często bywa na innych portalach z pobieraniem filmów. Są jeszcze pozostałości sprzed kilku lat w postaci dobrze posegregowanych folderów i opisów filmów.

Drugim zastosowaniem chomika, z którego korzystam to szybkie przerzucanie plików z komputera na telefon.


  Odpowiedz
#7
Dotyczy to wyłącznie materiałów polskich, w sieci P2P jest wszystko poza polskimi i niektórymi dokumentami i książkami, które jeszcze da się znaleźć na chomiku, a trudniej w p2p, to tyle. Mimo wszystko popularność torrent nadal jest ogromna, a chomikuj stacza się coraz bardziej i efektem tego jest tępienie piractwa na pirackim serwisie.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  chomikuj chce mi usunąć 2TB plików!!! problem 17 6 402 23.04.2020, 13:25
Ostatni post: strm
  Blokowanie plików przez Chrome zajety 3 7 600 20.03.2020, 17:00
Ostatni post: tuskacz
  Nowa wyszukiwarka plików wybranego chomika Robotox 1 1 564 05.02.2017, 10:14
Ostatni post: rubin86
  Nowe zmiany w systemie oceny plików! bogdanbig 6 5 329 10.01.2015, 10:14
Ostatni post: ALIEN_COLONIAL
  Ulepszenia na chomikuj.pl Karol 2 5 602 25.10.2014, 17:46
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości