Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Windows i Zasoby
#1
Witam czy windows 10 zużywa więcej zasobów systemowych niż windows 8.1?,bo np.Windows 10 chyba chodził mi troszkę wolniej niż windows 8.1.Jak to jest bo teraz 8.1 chodzi super ale nadal myślę nad 10 .Mój pc-AMD Phenom x4 9850 black edition 6 gb ram i geforce 9600gt.Co myślicie?
  Odpowiedz
#2
Windows 10 potrafi momentami mocno obciążyć talerzowy dysk twardy różnymi procesami systemowymi, np. telemetrią, czy Defenderem i jego skanerem czasu rzeczywistego, a obciążony dysk sprawia, że niektóre elementy dłużej ładują się do pamięci RAM, a co za tym idzie, płynność systemu jest mocno ograniczona. Dodaj sobie do tego inne aplikacje, które zainstalowałeś i które uruchamiają się po starcie systemu i również obciążają dysk. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy być może u Ciebie jest mało wydajny dysk twardy.

Ja osobiście po wakacjach podbijam RAM o 8GB do 16GB i kupuję dysk SSD, bo też mi to doskwiera momentami, a ja mam I5-4670k, 8GB RAM i GTX770. Niestety Win 10 zalicza krótkie, aczkolwiek irytujące spadki wydajności.

Pobierz sobie HD Tune i zobacz jak przy pracującym systemie maluje się wydajność. Jak widać poniżej mój dysk najlepsze lata ma już za sobą:

[Obrazek: wlFg7UL.png]
  Odpowiedz
#3
1-Defragmentacja Dysku. 2-Czyszczenie Rejestru i jego Optymalizacja. 3-miałem 4 wirusy i usunąłem. 5-Zoptymalizowałem usługi .Teraz Windows 10 chodzi jak marzenie
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Zewnętrzny dysk twardy Windows 11 nagle przestał działać Rogowski99 0 24 24.04.2024, 15:26
Ostatni post: Rogowski99
  Windows 7 czy 10 na i3 perla86 4 3 089 02.10.2019, 17:58
Ostatni post: ocartwright
  Windows 7 Home Premium czy starter perla86 1 1 826 22.11.2018, 23:48
Ostatni post: Robotox
  Jaki Windows xp Lepszy? Mod czy Original? perla86 1 1 716 18.11.2018, 15:59
Ostatni post: B0hazard
  Windows Xp i strony internetowe perla86 4 1 258 17.11.2018, 20:26
Ostatni post: Robotox

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości