Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


WII U - Moja recenzja konsoli
#1
Konsola Nintendo WII U swoją premierą miała w 2012 roku. Jej premiera to ważny punkt w konsolowych wydarzeniach - była to pierwsza konsola stacjonarna zupełnie nowej, ósmej generacji konsol jednocześnie pokonując graficznie starsze już PS3, Xbox360 oraz poprzedniczkę - Wii.

[Obrazek: wii-u.jpg]

Cechą charakterystyczną konsoli jest pad w formie tabletu, czyli tzw. padlet. Trzyma go się zaskakująco dobrze i wg. mnie jest nawet wygodniejszy od pada ps3. Bardzo dobrą jego cechą jest dotykowy ekran o przekątnej 6 cali. Możemy za pomocą niego zależnie od gry np. przeglądać mapę (bez wchodzenia do menu jak na innych konsolach), zmieniać ekwipunek, wykonywać różne funkcje itp. Wiele gier oferuje "Play only in Gamepad", co oznacza, że do gry nie będziemy potrzebowali włączonego telewizora. Dobrze to rozwiązanie się sprawdza, gdy współlokator chce obejrzeć coś innego w telewizji, ale ma zastasowanie również w domowym multiplayerze - jedna osoba gra zwykłym padem na telewizorze, druga na padlecie i ekran nie jest w ten sposób współdzielony jak na innych konsolach. Dodatkową funkcją padletu jest możliwość sterowania telewizora - można nim przełączać kanały, włączać/wyłączać, zmieniać głośność itp.

Parametry sprzętowe konsoli:
3-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,24GHz
AMD Radeon HD 1080p. o częstotliwości 550MHz
2GB pamięci podręcznej RAM (1GB dla systemu i 1GB dla gry)
8GB lub 32GB (w zależności od wersji) pamięci flash
Brak dysku twardego

Konsolę nową kupiłem za 680zł na allegro. Zaoszczędziłem ok. 50zł, dzięki znakomitemu sprytowi sprzedającego - sprzedał za 680zł zestaw z dwiema grami, które wyciągnął i sprzedał osobno komuś innemu - normalny zestaw (w klasycznym pudełku) bez gier kosztuje ok. 750zł.

Najlepsze gry ekskluzywne na WII U:



Splatoon - Splatoon to gra zręcznościowa ukazana w widoku z perspektywy trzeciej osoby, przeznaczona tylko i wyłącznie dla użytkowników konsoli Nintendo WiiU. Rozgrywka koncentruje się na walce dwóch czteroosobowych zespołów, których głównym celem jest przejęcie planszy poprzez zamalowywanie jej powierzchni wybranym przez siebie kolorem. By to uczynić, konieczne jest nie tylko wykorzystanie wałków malarskich i paintballowych pistoletów do pokrycia terenu farbą, ale również umiejętna obrona już zajętej przestrzeni i eliminacja nacierających przeciwników. Newralgicznymi punktami na mapach są zbiorniki z farbą – po ich zajęciu drużyna przeciwna ma znacznie utrudnione zadanie, zaś ekipa, która zdobyła przewagę, może skorzystać z różnego rodzaju ulepszeń i dodatków.

https://www.youtube.com/watch?v=r6noMZVx4po

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24270

Mario Kart 8 - Mario Kart 8 to jedenasta odsłona sztandarowej serii zręcznościowych wyścigów od Nintendo, a zarazem pierwsza jej część, która ukazuje się na konsoli Wii U. Ponownie mamy do czynienia z tytułem, w których najwięksi bohaterowie gier wspomnianej japońskiej firmy siadają za sterami swoich pojazdów – z gokartami na czele – by rywalizować ze sobą na fantazyjnych, kolorowych trasach przy użyciu rozmaitych power-upów. Pozycja zawiera wiele elementów charakterystycznych dla poprzednich odsłon, uzupełniając je o zupełną nowość: wyścigi antygrawitacyjne, w których możemy jeździć po ścianach, a nawet po suficie.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22117

https://www.youtube.com/watch?v=vDIaYvZh2Uc

Super Mario 3D World - Super Mario 3D World to piętnasty tytuł z wydawanej przez Nintendo serii gier zręcznościowych Super Mario. Jest to zarazem pierwsza pozycja należąca do tego cyklu przeznaczona na konsolę Wii U. Gra rozwija rozwiązania spotykane w poprzednich odsłonach cyklu, za wzór biorąc szczególnie Super Mario 3D Land, wydane na konsolę 3DS w 2011 roku. Podobnie jak w przypadku wspomnianego tytułu, mamy tutaj do czynienia z lekką, trójwymiarową grą platformową, która miejscami zamienia się w klasyczną, side-scrollowaną zręcznościówkę, kiedy to obserwujemy akcję z boku. Przemierzamy kolorowe lokacje o liniowej strukturze, wypełnione przeszkodami i przeciwnikami do pokonania oraz prostymi zagadkami logicznymi. Na początku każdego poziomu wybieramy jedną z czterech postaci, kontrolę nad resztą powierzając sztucznej inteligencji. Dostęnymi bohaterami są Mario, Luigi, Księżniczka Peach i Toad, a każde z nich dysponuje wyjątkowymi zdolnościami – Luigi potrafi na ten przykład wysoko skakać, a Toad bardzo szybko biega. Oprócz wspomnianych utrudnień, w przemierzanych lokacjach czekają na nas również rozmaite „znajdźki”, jak monety czy power-upy. Wśród tych ostatnich znajdziemy absolutną nowość dla całej serii, a mianowicie dzwonek zamieniający postać w kota. Będąc w takiej formie, możemy szybciej się poruszać, skuteczniej atakować przeciwników oraz wspinać się w niedostępne wcześniej obszary.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22149

https://www.youtube.com/watch?v=hnJ_2qtq8mM

Super Mario Bros. U - New Super Mario Bros. U to utrzymana w klasycznej, zręcznościowej konwencji platformówka wyprodukowana przez ekipę deweloperską firmy Nintendo pod kierownictwem Takashiego Tezuki. Główni bohaterowie – hydraulicy Mario i Luigi ruszają na ratunek księżniczce Peach, której zamek został oblężony przez armię Bowsera. Tytuł zaprojektowany został z myślą o możliwościach konsoli Wii U.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=18619

https://www.youtube.com/watch?v=TCgBx5Rqb7I

[Obrazek: 334286243.jpg][Obrazek: 7311486.jpg][Obrazek: 3101892.jpg][Obrazek: 444337343.jpg]

Podsumowując...

Plusy:
-Swietne gry ekluzywne, taki rodzaj gier można zaznać tylko na tej konsoli
-Możliwość grania bez włączonego telewizora! Dzięki padletowi WII U z ekranem można grać w tytuły ze znaczkiem "Play only on Gamepad" ze zgaszonym telewizorem patrząc się w ekran pada. Dzięki tej funckjonalności wiele gier wykorzustuje to również w domowym multiplayerze - zamiast dzielenia telewizora jak na innych konsolach jedna osoba gra na tv, druga na ekranie padletu.
-Bezpłatny multiplayer - w przeciwieństwie do konsol PS4 i XO/X360 na tej konsoli granie przez internet jest całkowicie darmowe
-Wsteczna kompatybilność - 99% wsteczna kompatybilność z Wii (wszystkie stare gry płytowe działają po włożeniu do WII U) + wsteczna kompatybilność wszystkich hitowych gier nintendo z konsol: Gamecube, N64, SNES, NES, Gameboy, DS, 3DS w sklepie Nintendo Eshop - te gry niestety ttrzeba zakupić, ale ceny nie są zawrotnie wysokie.
-60 FPS - większość gier na tej konsoli chodzi w pełnych 60 klatkach /s oraz wiele ma przy tym również 1080p. Konsole PS4 i XO często nie są wstanie osiągnąć tego standardu.
-Tanie gry - oprócz kilku zasłużenie droższych gier zbliżających się ceną do 190zł, to większość gier na tej konsoli nie przekracza kwoty 130zł, co jest prawie 2 razy tańsze, niż gry na konsole XOne/PS4.
-Niska cena konsoli - porównując PS4/Xo jest to prawie dwa razy tańsza

Minusy:
-Brak nowych gier multiplatformowych, tych z 2013 roku jest zaledwie kilka
-Malejąca liczba zapowiedanych tytułów
-Gamepad trzyma na baterii jedyne 3 godziny, na szczęście kabel zasilania jest bardzo długi.
-Mała liczba polskich posiadaczy konsoli, trudny dostęp do produktów Nintendo w Polsce
-Niepewne losy konsoli za rok, już wkrótce ma zostać wydana nowa konsola Nintendo
-Niewielka pamięć wbudowana - jest to zaledwie 8GB w wersji podstawowej lub 32GB w wersji premium, jednak pamięć można powięszkszyć wkładając kardtę SD lub pendriva

Czy konsole opłaca się nabyć? I tak i nie... Zależy kto co lubi, dla mnie ekskluzywne tytuły Nintendo są świetne i można w nie zagrać jedynie na tej konsoli, jednak jak ktoś woli tytuły realistyczne, to na wii u nie ma za dużo takich gier... Jest co prawda Call of Duty, Mass Effect 3, Assasin Creed, Batman: Arkham City, ZombiU, Fifa 13,14, ale nic poza tym... Nie jest zapowiedziana już żadna premiera wielkich producentów, więc to co zostało sprzed 2-3 lat takich gier raczej się nie powiększy, a szkoda...
Jednak tytuły Nintendo moim zdaniem jak najbardziej to wynagradzają, a cena konsoli jest dwukrotnie niższa, niż produkty konkurencji, więc moim zdaniem warto.


  Odpowiedz
#2
(02.02.2016, 21:49)Robotox napisał(a): -60 FPS - większość gier na tej konsoli chodzi w pełnych 60 klatkach /s oraz wiele ma przy tym również 1080p. Konsole PS4 i XO często nie są wstanie osiągnąć tego standardu.
Należy pamiętać, że od tylko i wyłącznie rozdzielczości nie zależy jakość. Zauważ, że GPU w Xboxie ONE i PS4 ma GPU o kilkukrotnie większej mocy obliczeniowej niż to w Wii U, a więc na Xone i PS4 można robić graficznie lepsze gry. Warto o tym wspomnieć oraz dodać do minusów niską wydajność w porównaniu do innych konsol "nowej generacji".

Moja opinia jest taka, zakup tej konsoli ma tylko i wyłącznie sens wtedy jak chce się koniecznie grać w gry na wyłączność na nią.
  Odpowiedz
#3


  Odpowiedz
#4
Ja swoją Wii U mam od jakiegoś roku. Szczerze mówiąc za dużo na niej nie gram, przeważnie tylko gdy idę do znajomych, którzy również mają tą samą konsolę i gramy wtedy razem np. w Super Mario Bros. Najwięcej czasu spędziłam grając w Mario Kart 8, bo można tam ścigać się online, co bardzo lubię. A za najlepszą grę na tą konsolę uważam Super Mario Maker, gdzie można tworzyć samemu mapy do Mario, uplodować je na serwer i dzielić się nimi z użytkownikami na całym świecie, jak i rownież grać w gry stworzone przez nich :)

Polemizowałabym jeżeli chodzi o cenę samej konsoli i gier. Ja nową konsolę w zestawie z Mario Kart 8 kupiłam praktycznie za tą samą cenę co PS4 z Batman Arkham Knight. Ceny gier na Wii U też nie są kolosalnie niższe porónując do PS lub Xbox, a jednak trzeba przyznać, że Nintendo ma teraz o wiele niższe standardy. Ale to chyba nie ma co zbytnio porównywać Nintendo do PS i Xbox, bo to są totalnie dwa różne światy.

Tak czy siak Wii U bardzo lubię przede wszystkim za pada, bo od zawsze lubiłam przenośne konsole.

Bardzo ciekawi mnie też najnowsza konsola Nintendo Switch, ale zdecydowanie nie będę się na nią rzucać ;)
  Odpowiedz
#5
Naprawde ciekawa konsola napewno warta jekiejś uwago szczególnie że można grac przy zgaszonym telewizorze
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Need For Speed Hot Pursuit Recenzja kanciastoporty799 1 1 743 05.11.2013, 15:12
Ostatni post: da Vinci
  Recenzja gry FIFA 13 na PS2 SimLay 0 6 825 12.08.2013, 12:44
Ostatni post: SimLay

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości