Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Tani dysk twardy HDD
#1
Witajcie!
Poszukuję jakiegoś taniego dysku twardego  do komputera, który składam. Znalazłem dysk Seagate 500GB za 199zł oraz Seagate 1000GB za 229zł. Czy są jeszcze jakieś inne tańsze, mniejsze dyski za powiedzmy 120zł 250gb? Szukałem i szczerze mówiąc nic nie znalazłem :( (oprócz 40GB za 100zł, ale to za mało miejsca ;))


  Odpowiedz
#2
Nie bierz dysku tej firmy i nie żałuj na niego kasy, im tańszy kupisz tym gorzej będzie chodził. Polecam samsunga jakiegoś 500 Gb, ale nie wiem jak z cena.
  Odpowiedz
#3
(24.02.2015, 00:12)Slash napisał(a): Polecam samsunga jakiegoś 500 Gb

O ile mi wiadomo (mogę się mylić) Seagate kupił dział Samsunga od dysków twardych i ten ich już nie produkuje. Nie polecałbym starych Samsungów, warto myśleć o dwóch markach Western Digital i właśnie Seagate, ale należy czytać opinie, nie zawsze są udane modele. Jeszcze czytałem, że dobre są Hitachi, ale nigdy nie miałem z nimi styczności w praktyce.
  Odpowiedz
#4
Tak jak sword napisał szukaj WD albo Seagate. Seagate może kusić ceną i ilością użytkowników, aczkolwiek po swoich doświadczeniach nie wybrałbym tej firmy ponownie. Zresztą nie jest to tylko moja opinia [Click] ; pomijam fakt że poszukujesz wersji konsumenckich a nie serwerowych, ale awaryjność jest podobna... Osobiście z czystym sumieniem polecam Western Digital, posiadam sporą ilość ich dysków (no i jeden bardzo stary Hitachi. Teraz WD kupiło Hitachi i zmienili nazwę na HGST).

Niestety nowe ze sklepu kosztują. Najtańsze jakie znalazłem [Click]
Cofam wszystko co przed chwilą napisałem, nie jest to dysk sata

PS. Szukaj na allegro
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dysk zewnętrzny- jaki polecacie? Demanufacture 2 1 431 12.09.2017, 19:28
Ostatni post: Demanufacture
  Jaki dysk zewnętrzny kupić? da Vinci 2 3 090 10.04.2013, 15:09
Ostatni post: rajder
  Niedziałający dysk twardy? luzakkajojo 9 4 048 29.03.2013, 16:18
Ostatni post: Swordancer
  Dysk zewnętrzny Raf7 2 2 955 06.01.2013, 04:03
Ostatni post: Bub17
  Uszkodzony dysk twardy. Mantis98 1 2 773 30.11.2012, 00:02
Ostatni post: Bub17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości