Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Ankieta: PC czy Konsola do gier?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
PC
55.56%
5 55.56%
Konsola
44.44%
4 44.44%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konsolowcy VS pecetowcy.
Przeglądałem ceny Xone na Ceneo i tylko jedna była poniżej 1300 zł: http://www.ceneo.pl/30669861 Z reguły to jest 1300-1400 zł.
I fakt, że na komputer, który pociągnie tę grę trzeba poświęcić 2,5k ale potem zwróci się taki zakup dzięki tańszym grom i braku abonamentu. W dodatku na takim komputerze inne gry lepiej będą działać niż na konsoli. Poza tym nie wiadomo jak na komputerze z minimalnymi wymaganiami będzie działać gra. Może te wymagania minimalne umożliwią grę w wyższej rozdzielczości niż te 720p.
(22.03.2016, 17:49)Robotox napisał(a): Zmuszanie graczy pecetowych do aktualizacji systemu (na wielu zdaniem gorszy system), tylko po to, aby mogli zagrać w najnowszą grę nie jest w porządku.
Mam dokładnie takie same zdanie na temat Win10, jednak i tak taki Win10 na PC i tak zaoferuje duuuuuużo więcej niż ten wykastrowany soft na Xone. Poza tym możesz np. zaktualizować Win7/8 do Win10 a potem zainstalować na czysto obok Win10 Win7/8. I Win10 możesz używać tylko do gier, które go potrzebują.
  Odpowiedz
No i mit o długim życiu konsoli padł. Nie minęły nawet 3 pełne lata a już została wydana nowa wersja Xboxa ONE. Różnica w wydajności może nie jest ogromna ale jest i fakt wydania tej konsoli z większą wydajnością jest dowodem na to, że konsole już nie są sprzętem na długie lata jak kiedyś. W dodatku już się zbliża PS4 Neo. http://pclab.pl/news70756.html
  Odpowiedz
Tyle, że nie jest to następca konsoli, a jedynie jej lepsza wersji z większą rozdzielczością i liczbą klatek. Gry dalej będą przez najbliższe 3-4 lata wychodziły na PS4/XOne z 2013 roku.


  Odpowiedz
Może i to nie jest nowa generacja ale sam fakt, że MS wydał mocniejszą wersję swojej konsoli o czymś świadczy. Bo nie słyszałem aby coś takiego było z PS3 czy Xboxem360. W dodatku na horyzoncie jest PS4 Neo. I też nie wiadomo jak z czasem deweloperzy potraktują starsze konsole, bo już niektórzy z czego to wiem to dawno się skarżyli na brak mocy.
  Odpowiedz
Matko, jeszcze trochę, a z powodu tego sporu wybuchnie trzecia wojna światowa i wszyscy zginiemy. Auc
  Odpowiedz
  Odpowiedz
Powiem szczerze, jako autor wątku że temat został już wyczerpany. Wybór maszyny do grania to kwestia indywidualna
i nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Chyba czas aby wątek zamknąć i nie drążyć tematu bo ileż można się spierać :).
Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mój odjechany profil został porzucony. Nie odpowiadam na posty i wiadomości prywatne. Jedyna opcja kontaktu ze mną to mój śmieciowy email: b0hazard małpa o2.pl
  Odpowiedz
  Odpowiedz
(11.08.2016, 00:08)amb00 napisał(a): I też nie wiadomo jak z czasem deweloperzy potraktują starsze konsole, bo już niektórzy z czego to wiem to dawno się skarżyli na brak mocy.
Sony zapowiedziało, że będzie pozwalać na wydanie tylko gier, który będą działać na zwykłym PS4. Na PS4 Neo gra może mieć lepszą grafikę, rozdzielczość i liczbę FPSów, ale musi również być grywalna na "starym" PS4.

(11.08.2016, 00:08)amb00 napisał(a): Może i to nie jest nowa generacja ale sam fakt, że MS wydał mocniejszą wersję swojej konsoli o czymś świadczy. Bo nie słyszałem aby coś takiego było z PS3 czy Xboxem360. W dodatku na horyzoncie jest PS4 Neo. I też nie wiadomo jak z czasem deweloperzy potraktują starsze konsole, bo już niektórzy z czego to wiem to dawno się skarżyli na brak mocy.

Powodem tego zamieszania jest Nintendo, które rok temu zapowiedziało wydanie nowej, silniejszej konsoli od PS4/XOne. Sony i MS nie chcą być gorsze, postanowiły też wydać ulepszone wersje swoich konsol, bo gdyby tego nie zrobiły to na Nintendo, byłaby "najlepsza grafika i fpsy".

Nintendo żyje swoim własnym czasem, pokazali to wydając Wii w 2005 roku, o mocy lekko lepszej od PS2 (2001) oraz WII U w 2012 o mocy lekko lepszej od PS3/X360 (2006). WII U już ewidentnie podzespołowo w 2016 roku nie daje rady (ma słabszy procesor, od tego, który ma PS3 z 2006 roku!), więc wydają nową konsolę tym razem nie będzie to lepsza o kilka % od konsol z 2013 roku, a o nawet 30%, co zostawiło by w tyle PS4/XOne.

Gdyby nie ten ruch Nintendo, to jestem praktycznie pewny, że Xbox Skorion i PS4 Neo by nie powstało.


  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości