Witaj szanowny Gościu na forum Odjechani.com.pl. Serdecznie zachęcamy do rejestracji. Tylko u nas tak przyjazna atmosfera. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i dołączyć do grona Odjechanych!

Strona odjechani.com.pl może przechowywać Twoje dane osobowe, które w niej zamieścisz po zarejestrowaniu konta. Odjechani.com.pl wykorzystuje również pliki cookies (ciasteczka), odwiedzając ją wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie oraz rejestrując konto wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w ramach funkcjonowania serwisu. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Pozdrawiamy!


Komputer nie odczytuje płyty.
#1
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#2
Fotka coś nie działa podobnie jak link. Sprawdź czy inne płyty działają, zobacz czy dvdrom jest widoczny w oknie mój komputer. Czy menadżer urządzeń raportuje jakieś błędy. Sokro podajesz fotkę, to najwyraźniej urządzenie jest widoczne. Sprawdź inne płyty i podaj model nagrywarki.
  Odpowiedz
#3
@up zobacz teraz fotki.
Teraz sprawdziłem inne płyty też nie działają :/.
A co do modelu to nie wiem zaraz sprawdze i napisze ;)
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#4
Spróbuj odłączyć i porządnie podłączyć złącza sata na płycie głównej i przy dvdrom. Oczywiście przy wyłączonym komputerze. Spróbuj wcześniej odinstalować napęd w menadżerze urządzeń i wyłącz pc'ta, dopiero potem kombinuj z kablami. Jeśli masz jakieś wolne sloty SATA na płycie to podłącz do innego. Możliwe też, że coś nie tak z zasilaczem jest lub z firmware, czy elektroniką napędu. Nagrywarki DVD są tanie, więc nie masz się czym martwić, najwyżej kupisz inną. Starą jednak warto przetestować na innym komputerze. To najlepszy sposób na wstępną diagnostykę. W ostateczności można spróbować przegrać firmware, gdy nagrywarka nie zadziała na innym komputerze. Nagrywarka kręci płytę, wszystko wydaje się funkcjonować normalnie? Tacka się wysuwa przy użyciu opcji w menu kontekstowym napędu w "Mój Komputer"?
  Odpowiedz
#5
Tak gdy raz klikne na D i klikam w mini menu wysuń płyte to sie wysuwa. A mam pytanko czy w środku pudelka dvd jest laser tak jak np. W Ps2?
[Obrazek: 7HOfJI1.png]
Niedostępny
  Odpowiedz
#6
Tak, ale dość mocny i nie ten sam model z pewnością. Trzeba na niego uważać, taki laser może uszkodzić oko gdy nim tylko mrugniesz. Skoro napęd się nie wysuwa, to coś jest nie tak. Pozostaje sprawdzić napęd na innym komputerze.
  Odpowiedz
#7
Wyczyść soczewkę lasera i będzie czytał wszystko.
Wystarczy patyczek do czyszczenia uszu zanurzony w rozcieńczonym płynie do mycia szyb.
Nie rozmawiam za pomocą czatu i PW.
  Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komputer nie widzi pendrive Marika 17 7 661 17.03.2014, 02:35
Ostatni post: skrzypas
  Jak przenieść filmy z dekodera nbox na komputer enrique97 7 6 069 31.01.2013, 15:55
Ostatni post: Swordancer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości